de pl uk

Sport i wypoczynek

Wassersport

 

PODRÓŻUJ Z VILLĄ DEL MAR

Kurort nadmorski Niechorze leży pomiędzy starym miastem Kołobrzeg, Świnoujściem, Międzyzdrojami i Szczecinem. Dzięki swojemu doskonałemu położeniu oferuje więc wiele atrakcyjnych możliwości do zwiedzania i podróżowania.

Radfahren_an_der_Ostsee

 

VILLA DEL MAR PODPOWIADA, GDZIE CO I JAK ……

Zachęcamy do spacerowania po pieknej bałtyckiej plaży, z której mogą się Państwo udać podróżując od samej Villi del Mar do latarni morskiej w Niechorzu. Ta posadowiona na klifowym brzegu 45 metrowa budowla jest symbolem Wybrzeża Rewalskiego i jedną z największych atrakcji turystycznych Gminy Rewal. Największą frajdą  jest wejście na taras widokowy i podziwianie pięknych widoków. Widać okolicę na kilka kilometrów, Niechorze, Rewal, Jezioro Liwia Łuża, brzeg morski i morze na wiele kilometrów. Najpiękniej latarnia prezentuje się od strony lądu (strona południowa), widać ją w pełnej okazałości z kilku kilometrów, a światło latarni widziane jest w nocy także od strony lądu. Od strony morza (strona północna) część latarni zasłonięta jest drzewami, przy wejściu do budynku znajduje się ponad 60-letni ogród z 2 metrowymi żywopłotami oraz zejście, stromymi schodkami, aż na betonowy wał ochronny i plażę.
Jedną z ciekawszych atrakcji Wybrzeża Rewalskiego, szczególnie dla dzieci jest równieżkolejka wąskotorowa. “Ciuchcia – Retro – Expres” wyjeżdża rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica. Ciekawy klimat wąskotorowej Ciuchci RETRO – stare wagony i zabytkowy parowóz o romantycznym imieniu “PARYS” sprawia, że czujemy się jak w przeszłości. Ciuchcia jeździ od czerwca do września kilka razy dziennie,a zabytkowy parowóz Parys jeździ w każdą Niedzielę. Poza sezonem cały tabor można podziwiać w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach.
( Od jesieni 2011 kolejka  jest w trakcie renowacji. Planowana zakończenie prac nie jest jeszcze niestety nikomu znane )
Spacerując po plaży mogą się Państwo również udać w stronę Pogorzelicy. Z pewnością możemy powiedzieć iż jest to miejscowość uzdrowiskowa Wybrzeża Rewalskiego. Duże obszary lasów sosnowych w połączeniu z morskim powietrzem tworzą w Pogorzelicy specyficzny mikroklimat doskonale poprawiający samopoczucie oraz wspomagający leczenie chorób układu oddechowego i kostnego. Dla wytrwałych polecamy dalsze spacery wzdłuż plaży, dla mniej wysportowanych przystanek na kawę. Do Villi mogą Państwo również wrócić normalną drogą.
Podróżując z kolei w druga stronę plażą od Villi udają się Państwo do Rewala. Podróż spokojnym krokiem trwa około 60 minut. Rewal zachwyca turystów swoją urodą, zadbaną zielenią oraz dobrze zorganizowaną infrastrukturą. Urozmaicona architektura, wypielęgnowane ogródki przydomowe, liczne kawiarenki, kwieciste place, nastrojowe oświetlenie ulic – wszystko to sprawia, że panuje tu specyficzna, atmosfera spokoju i przytulności.
Dla osób, które zawitały na dłużej w Rewalu i nie mają siły wracać pieszo proponujemy powrót busem liniowym lub taksówką. Dla bardziej wytrwałych proponujemy dalszą wędrówkę w strone Trzęsacza.
W Trzęsaczu najbardziej znanym obiektem godnym polecenia są ruiny kościoła stojące na szczycie kilkudziesięciometrowej wydmy. Specjaliści przewidują, że mimo prac zabezpieczających za kilka lat znikną ostatnie ślady jego istnienia. Kościół zbudowany został w XV wieku w odległości 2 kilometrów od morza i jego pozostałości są dziś przykładem niszczycielskiej siły morza. Przeprowadzone zostały ostatnio prace mające na celu zabezpieczenie brzegu przed dalszym podmywaniem. Czas pokaże na ile są one skuteczne. Wygodzie turystów służy platforma widokowa, pozwalająca zobaczyć ruiny od strony morza. Niezwykły jest widok wysokich klifów, z tarasu  widokowego prezentują się okazalej niż z poziomu morza. Nie są pobierane żadne opłaty za wejście na taras (oddany do użytku wiosną 2009), więc tym bardziej jest to obowiązkowy punkt programu wszystkich podróżujących w okolicach Trzęsacza.
Atrakcją  Trzęsacza jest również muzeum 15 południka, przechodzącego właśnie przez miejscowość. Południk ten wyznacza czas CET czyli czas środkowoeuropejski.
Będąc w Trzęsaczu warto też zajrzeć do XIX-wiecznego pałacu położonego po drugiej stronie drogi. Szczególnie malowniczy jest otaczający go park, założony ponad 200 lat temu.
Polecamy również odwiedzenie miasta Gryfice. Gryfice to bardzo atrakcyjna Gmina pod względem  turystycznym jak i krajobrazowym.W granicach miasta znajduje się jeden zespół przyrodniczo-krajobrazowy zwany Doliną Regi. Miasto ma dwa parki, znajdujące się na prawym brzegu Regi: park miejski nad Regą oraz park leśny nad Regą. W mieście jest do zwiedzenia również parę ineresujących zabytków.
Stała Wystawa Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach to muzeum i skansen kolei wąskotorowych Pomorza Zachodniego. Jest to filia Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, utworzona w 1978 roku. Zbiory skansenu obejmują przede wszystkim kilkanaście parowozów wąskotorowych o szerokości toru.
Zwiedzając i podróżując polecamy również odwiedzenie Dziwnowa, Międzyzdroi, Wolińskiego Parku Narodowego oraz Kamienia Pomorskiegi. Liczne zabytki i wspaniałe krajobrazy z pewnością Państwa zainteresują. Na terenie wolińskiego parku wytyczono kilka interesujących szlaków turystycznych – możemy dojść lasem do Międzyzdrojów czy zobaczyć piękny widok klifów, Zalewu Szczecińskiego oraz specyficzny, ukształtowany przez lodowiec krajobraz oraz czystą, nieskażoną przyrodę Parku.
Nie sposób nie wspomnieć również o Trzebiatowie, mieście o bogatej i fascynującej historii. Trzebiatów znany jest z wielu licznych zabytków takich jak Kościół Mariacki, Baszta Kaszana z murami obronnymi i niespotykaną legendą czy piękny Ratusz.
Kierując się pasem nadmorskim w kierunku jakże znanego wszystkim Kołobrzegu również można zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Polecamy Mrzeżyno oddalone zaledwie 10 km od Trzebiatowa oraz Dzwirzyno. Dla amatorów wędkarstwa te rybackie osady z pewnością przypadną do gustu.
Więcej ciekawych miejsc i obszerniesze informacje odnajdą Państwo w hotelu w informatorze o atrakcjach regionu.
Zachęcamy do podróżowania i poznawania uroków naszego regionu.

Villa del Mar